Wyciskarka do owoców – problem czy przyjemność?

przez | 21 listopada, 2016

Zakup wyciskarki do owoców to niewątpliwie trafiona inwestycja w zdrowie. Uzyskany sok przy ich użyciu jest polecany przez wielu dietetyków i specjalistów od kuracji leczniczych, zawierają bowiem dużo cennych wartości odżywczych, minerałów, enzymów i witamin oraz są o wiele lepiej przyswajalne przez organizm niż surowe owoce.

Przed wyborem odpowiedniego do naszych potrzeb urządzenia, należałoby przeanalizować wiele istotnych kwestii:

1. Jakiego typu owoce preferuje twoja rodzina?
Jeśli najczęściej będą to drobne owoce, świetnie sprawdzi się tutaj wyciskarka do owoców typu poziomego.

2. Uzyskany sok ma być bardziej wodnisty czy gęstszy?
Jeżeli sok ma mieć konsystencję musu, z jego drobinkami i wszystkimi wartościami odżywczymi skierujmy swe kroki ku wyciskarce, sokowirówka dostarczy nam niemalże przezroczysty napój bez cennych składników owoców.

3. Jakie ilości owoców będą dziennie wyciskane?
W przypadku małych ilości i niewielkiej częstotliwości użytkowania – wyciskarka będzie wystarczająca. Należy jedynie pamiętać, że potrzebuje ona dłuższego czasu na wyciśnięcie soku.

4. Łatwość obsługi i czyszczenia.
W tym aspekcie należy dokładnie rozważyć zakup, ponieważ na dłuższą metę uciążliwe czyszczenie urządzenia może skutecznie zniechęcić do jego użytkowania.

5. W jakim stopniu cenne jest zdrowie.
Tak naprawdę nie ma znaczenia jaki model wyciskarki do owoców wybierzemy, idealna nie istnieje. Nie mniej jednak, dzięki świeżo wyciśniętym sokom możemy się cieszyć dobrym zdrowiem i świetnym samopoczuciem.