Imprezy okolicznościowe

przez | 3 lipca, 2019

Bardzo często zdarza nam się sytuacja, w której potrzebujemy wynająć jakiś lokal pod kątem zrobienia w nim imprezy okolicznościowej. Z roku na rok obserwujemy coraz więcej tego typu sytuacji, a ludzie starają się już robić imprezy nawet swoim dzieciom, które mają komunię. Jeszcze dziesiątki lat temu w tego typu sytuacjach przenoszono się do prywatnych domów i tam organizowało się różnego rodzaju przyjęcia. Dzięki otwarciu setek nowych lokali gastronomicznych i restauracji, mamy coraz większą możliwość wynajęcia lokalu pod kątem zabawy i to naprawdę za niewielkie pieniądze.

Koszt wynajmu lokalu

Koszt wynajmu lokalu podzielony na kilkadziesiąt osób rozkłada się bardzo korzystnie i dla organizatora tego typu imprezy jest to dużo bardziej komfortowa kwestia. Brudne szklanki do drinków, a także kieliszki do koktajlu, które trzeba myć godzinami po wielu gościach, to niestety nic przyjemnego. Nawet jeśli zaproszone do domu towarzystwo jest bardzo kulturalne, to zawsze po alkoholu i w momencie małej dekoncentracji ktoś wyleje coś na dywan bądź stół i po zakończeniu imprezy zobaczymy tak naprawdę, ile strat ponieśliśmy. Oczywiście nie warto mieć do kogoś urazy, ale częste organizowanie imprez w domu kończy się tym, że będzie on szybko eksploatowany.

Zalety lokali

Wyżej wymienione szklanki do drinków, czy też kieliszki do koktajlu oraz talerze po obiedzie, które trzeba będzie wyczyścić, umyją za nas pracownicy zatrudnieni w restauracji, a my będziemy mogli w pełni skupić się na tym, by celebrować powód spotkania i rozmawiać z wszystkimi zaproszonymi gośćmi. Bardzo często dzieje się właśnie tak, że gdy organizujemy spotkania w domach, to właściciel stara się na bieżąco dbać o czystość mieszkania i cały czas sprzątać. Przez to nie poświęca czasu swoim gościom i nie czerpie radości ze spotkania.

Źródło